Stránka ročníkového učitele




Na této stránce jsou zveřejněny informace pro studenty Ústavu informatiky týkající se průběhu studia. Informace jsou průběžně doplňovány na základě podnětů studentů. Proto pokud máte dojem, že zde chybí něco důležitého (nebo zjistíte, že některý uvedený odkaz přestal fungovat),
prosím ozvěte se (i mailem).

 

Rozvrhy pro kombinované studium

Aktuální rozvrhy pro kombinované studium najdete na stránce
https://www.slu.cz/fpf/cz/uistudiumkombinovanerozvrhy

Zdroje informací

Přístup do MS Teams

Pro účely hybridní výuky (nemoc, Erasmus výjezd do zahraničí či jiné důvody, proč student nemůže být na výuce fyzicky přítomen) je možno se s vyučujícím domluvit na použití MS Teams, případně tímto způsobem lze řešit odevzdávání projektů, online konzultace apod.

MS Teams jsou dostupné v několika formách: aplikace pro desktop nebo mobil (zeptejte se Googlu na "ms teams download"), nebo se dá použít přístup přes web (teams.microsoft.com).

Přihlašovací jméno je váš CRO identifikátor (tři písmenka ze začátku příjmení a pak číslo, například pan Primula by měl třeba identifikátor pri0001) následovaný řetězcem @ad.slu.cz, tedy třeba pri0001@ad.slu.cz, heslo jako do IS. Univerzita vytvořila jednoduchý návod: Návod MS Teams pro studenty

Po zprovoznění a přihlášení byste se měli dostat k seznamu "týmů", které vám byly zpřístupněny. Zpřístupnění týmu/kurzu může proběhnout dvěma způsoby:

Limity kreditů

Pro první ročníky

Které předměty si zapsat

Při zápisu předmětů se řídíme především doporučením předmětu pro konkrétní ročník. Na toto doporučení se bere ohled při tvorbě rozvrhu, tedy je jen malá pravděpodobnost, že přednášky zapsaného předmětu nebudeme moci navštěvovat.

Cisco kurzy

Studenti mají možnost absolvovat kurzy počítačových sítí a bezpečnosti společnosti Cisco, což je jedna z největších světových společností působících (nejen) v oblasti informačních technologií. Kurzy probíhají obvykle v Cisco labu (počítačové sítě) a v učebně B3b (CyberOps).

Informace k těmto kurzům najdete zejména na těchto odkazech:

Závěrečné bakalářské a diplomové práce a státnice

Zadávání závěrečných prací

Na témata závěrečných prací (bakalářských a magisterských diplomových prací) je dobré myslet s předstihem, už proto, že „kdo dřív přijde, ...“.

Kdo může být vedoucím závěrečné práce (aneb za kým zajít pro téma):

Vypracování závěrečné práce

Na takovou práci v rozsahu desítek stránek potřebujete rozhodně víc než jen pár měsíců. Pravidelně konzultujte obsah a formu práce se svým vedoucím. Stává se, že jeden či dva měsíce před odevzdáním vedoucí práce poprvé vidí, co student vytvořil, a vyjádří se značně negativně k tomu, co student míní odevzdat. Někteří studenti pak na poslední chvíli pracují „ve dne v noci“, aby práci dovedli do stavu, který by byl vedoucím považován za uspokojivý.

Odevzdání závěrečné práce a státnice

Termíny (obecně pro různé roky, přesná data jsou orientační):

  Odevzdání práce Splnění studijních povinností Termín státnic
Termín pro zimní semestr polovina prosince konec ledna únor
Termín pro letní semestr konec dubna konec dubna květen/červen
Dodatečný termín konec června konec června srpen

Aktuální termíny zjistíte v harmonogramu na webu studijního oddělení v části Státní závěrečné zkoušky. Všechny tyto termíny jsou víceméně rovnocenné, můžete se přihlásit na kterýkoliv z nich.

Předem si ověřte, zda jste v závěrečné práci na nic nezapomněli. Studenti často zapomenou na abstrakt (v češtině i angličtině), součástí práce je povinně i zadání. V semináři (k bakalářské práci, resp. diplomovém) se dozvíte vše potřebné, budete taktéž odkázáni na metodiku.

Nastaly problémy?