Hlavní stránka

Hardware a komunikační technologie

Vyučován v letním semestru (2016/17):

Cvičení středa 7.-8. hodina (13:05-14:35) v učebně LEI

Požadavky

Zápočet:
  • Debata nad hardwarem a diagnostickými programy.
  • [PDF] Seznam otázek (úkolů) ke zkoušce, každý si vytáhne dva úkoly (soubor bude upraven tak, ať jsou čísla úkolů jednoznačná). Verze pro rok 2016/17.
  • [PDF] Výsledky zápočtů pro rok 2016/17.

Obsah cvičení

Předpokládá se, že studenti již mají za sebou alespoň předmět Technické vybavení osobních počítačů a případně Počítačová síť a internet, anebo potřebné znalosti získali jiným způsobem.

Budeme se zabývat typickými vlastnostmi a technologiemi různých zařízení a komponent, zjišťováním informací o komponentách, jejich posuzováním a srovnáváním, testováním a některými opravami. V druhé části semestru se věnujeme počítačovým sítím, zaměříme se na diagnostiku a servery.

V hodinách budeme hlavně zkoušet různý testovací software a učit se vyhledávat informace o hardwaru a sítích (na webu). Mohli bychom si také vyzkoušet krimplování konektorů. Obsah cvičení bude během semestru postupně utřepáván, v prvním roce výuky se předpokládá zjednodušený provoz.

Přehled probírané látky:

Materiály

Skripta

Další materiály doplňující anglickou verzi (vpodstatě zahrnuto v české verzi):

Kalkulačky pro zjištění energetické spotřeby počítačové sestavy:

Obvykle jde o stránky s formuláři, kde vybíráme z předdefinovaných možností, účelem je dobrat se k počtu wattů, který je doporučenou spotřebou PSU. Upozorňuji, že u těchto kalkulaček je třeba si dávat pozor na několik věcí:

Výsledky berte s rezervou a na rezervu nezapomeňte taky při využití těchto výsledků.

Takže tady máme pár kalkulaček:

Hlavní zdroje